آموزش غیرفعالسازی موقت اکانت اینستاگرام

مواقعی پیش می‌آید که قصد داریم کمی به خود استراحت داده و مدتی از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام فاصله بگیریم. اینستاگرام نیز به همین خاطر از مدت‌ها پیش قابلیتی اضافه کرده تا با استفاده از آن بتوانیم اکانت خود را به صورت موقت غیرفعال کنیم. در این روش هیچ یک از اطلاعات ما حذف نمی‌شود و همه‌ی آن‌ها در دیتابیس اینستاگرام باقی می‌ماند. اگر شما هم تصمیم گرفتید مدتی اینستاگرام را کنار بگذارید، با ما در آموزش غیرفعالسازی موقت اکانت اینستاگرام همراه باشید.

آموزش غیرفعالسازی موقت اکانت اینستاگرام

بعد از غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام چه اتفاقی می‌افتد؟

این سوالی است که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد به همین منظور قبل از آموزش غیرفعالسازی موقت اکانت اینستاگرام، تصمیم گرفتیم به این پاسخ این سوال بپردازیم.

غیرفعال کردن موقت حساب اینستاگرام باعث می‌شود :

 • هیچ کس صفحه شما را تا زمانی که اکانت شما غیرفعال است نمی‌تواند مشاهده کند.
 • URL اینستاگرام شما نامعتبر خواهد شد.
 • در نتایج جستجو حساب شما نمایش داده نمی‌شود.
 • هیچ کس نمی‌تواند به شما پیام ارسال کند.

همه‌ی این ویژگی‌ها با فعالسازی دوباره حساب، فعال خواهند شد. و فرقی نمی‌کند که حساب شما از چه نوعی است. در همه‌ی موارد می‌توانید حساب خود را به طور موقت غیرفعال کنید.

نکته : برای غیرفعالسازی موقت اکانت اینستاگرام باید حتما از نسخه وب اینستاگرام استفاده کنید و از طریق گوشی همراه چه اندروید و چه آی او اس این امکان فراهم نیست.

آموزش غیرفعالسازی موقت اکانت اینستاگرام

 • ابتدا از طریق لینک زیر وارد سایت اینستاگرام شده و نام کاربری و رمز عبور اکانتی که قصد غیرفعال کردن آن را دارید، وارد کنید.

ورود به اینستاگرام وب

 • در قسمت بالای صفحه آیکن حساب خود را انتخاب کرده و سپس بر روی Edit Profile کلیک کنید.
آموزش غیرفعالسازی موقت اکانت اینستاگرام
صفحه پروفایل اینستاگرام وب
 • صفحه را کمی به سمت پایین اسکرول کرده و بر روی Temporarily Disable My Account (غیرفعالسازی موقت اکانت اینستاگرام) کلیک کنید.
آموزش غیرفعالسازی موقت اکانت اینستاگرام
غیرفعالسازی موقت حساب instagram
 • در صفحه باز شده اینستاگرام از شما می‌خواهد که علت غیر فعال کردن موقت حساب خود را انتخاب کنید. به همین خاطر از قسمت Why are you disabling your account دلیل خود را انتخاب کنید. اگر دلیل خاصی ندارید، می‌توانید گزینه Something Else را انتخاب کنید.
 • بعد از انتخاب دلیل، در قسمت To continue, please re-enter your password رمز حساب خود را وارد کرده و در نهایت بر روی دکمه Temporarily Disable Account کلیک کنید.
انتخاب دلیل و وارد کردن رمز عبور اینستاگرام
انتخاب دلیل و وارد کردن رمز عبور اینستاگرام
 • کادری باز شده و از شما می‌پرسد که آیا از غیر فعالسازی موقت حساب خود مطمئن هستید یا نه؟ در صورت اطمینان بر روی Yes کلیک کنید.
آیا از غیرفعال کردن موقت حساب خود مطمئن هستید؟
آیا از غیرفعال کردن موقت حساب خود مطمئن هستید؟
 • بعد از کلیک از حساب اینتساگرام به طور خودکار خارج می‌شوید و اگر در اینستاگرام آیدی خود را جستجو کنید، با پیام Sorry, this page isn’t available (متاسفانه این صفحه در دسترس نیست) مواجه خواهید شد.

آموزش فعالسازی اکانت غیرفعال شده اینستاگرام

بعد از اینکه اکانت خود را به صورت موقت غیرفعال کردید، هر زمان که مایل بودید، می‌توانید دوباره آن را فعال کنید. تنها کاری که لازم است انجام دهید، وارد شدن به حساب خود از طریق وبسایت و یا گوشی است. به محض وارد کردن اطلاعات و وارد شدن به حساب، اکانت شما فعال خواهد شد.

نکته : به محض اینکه اکانت خود را به صورت موقت غیرفعال می‌کنید، نمی‌توانید آن را فعال کنید و باید یکی دو ساعت بگذرد.

صفحه ورود اینستاگرام وب
صفحه ورود اینستاگرام وب

منتظر نظرات شما هستیم

اگر سوالی در این رابطه داشته باشید، می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین پیشنهاد می کنیم نوشته آموزش برقراری تماس صوتی و تصویری گروهی در واتساپ را نیز مطالعه کنید.

منبع howtogeek
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.