تحریم گیمرهای ایرانی؛ خداحافظی با کلش آف کلنز و کلش رویال

در یک خبر بد برای گیمرهای موبایل در ایران و به طور خاص گیمرهای Clash of Clans و Clash Royale، شرکت سوپر سل اعلام کرد به زودی امکان بازی کردن کلش آف کلنز و کلش رویال را از ایرانی‌ها می‌گیرد. در ادامه میتوانید بیشتر درباره علت تحریم کلش آف کلنز و کلش رویال بخوانید.

تحریم کلش آف کلنز و کلش رویال توسط سوپرسل

شرکت Supercell با انتشار بیانیه‌ای بر روی وب سایت رسمی خود، اعلام کرد آنها ناچار به قطع همکاری بر سر دو بازی Clash of Clans و Clash Royale با «کافه بازار» شده‌اند. بدتر اینکه سوپرسل اعلام کرده در آپدیت بعدی که همین امسال منتشر می‌شود، دسترسی گیمرهای ایرانی به بازی‌های کلش آو کلنز و کلش رویال به طور کامل مسدود خواهد شد.

هرچند سوپرسل علت تحریم کاربران ایرانی Clash of Clans و Clash Royale را اعلام نکرده است، اما به نظر می‌رسد در پی تحریم‌های ایالات متحده و دشواری تبادل مالی با کافه بازار باشد.
در این بیانیه سوپرسل با دشوار خواندن این تصمیم، خبر از تمدید نکردن قرار داد همکاری با کافه بازار داده است. به گفته این شرکت فنلاندی، پس از 30 سپتامبر (9 مهر) دیگر کاربران ایرانی کلش آف کلنز و کلش رویال قادر به خریدهای درون برنامه‌ای نخواهند بود. در آپدیت بعدی هم که سال میلادی جاری منتشر خواهد شد، دسترسی گیمرهای ایرانی به Clash of Clans و Clash Royale به طور کامل قطع خواهد شد.

سوپرسل با ابراز تأسف بابت قطع دسترسی کاربران ایرانی به بازی‌های کلش آف کلنز و کلش رویال، تاکید کرده آنها گیمرهای ایرانی را فراموش نمی‌کنند و به دنبال یافتن راهی برای بازگشت به ایران خواهند گشت.

معلوم نیست «کاملاً از در دسترس خارج شدن» بازی‌های Clash of Clans و Clash Royale به واسطه مسدود کردن IP ایران خواهد بود یا گیمرهای ساکن ایران به طور کامل مسدود خواهند شد. این خبر در حالی اعلام می‌شود که هزاران گیمر ایرانی زمان و هزینه گزافی را صرف بازی‌های کلش آف کلنز و کلش رویال کرده‌اند.

این خبر می‌تواند برای سایر گیمرها نیز نگران کننده باشد و بیم این می‌رود که دسترسی گیمرهای ایرانی به بازی‌های آنلاین بیشتری قطع شود.

بیانیه رسمی کافه بازار در خصوص تحریم کلش

در پی تحریم کلش آف کلنز و کلش رویال ، کافه بازار با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی، به قطع همکاری سوپرسل با این مارکت ایرانی واکنش نشان داد. بازار ضمن تأیید تمدید نشدن قرارداد همکاری با سوپرسل، توضیحاتی را ارائه کرده است.

بازار در ابتدای این بیانیه به کاربران کلش آف کلنز و کلش رویال اطمینان داده است حساب و خریدهای پیشین آنها نزد این مارکت محفوظ خواهد بود و از بین نمی‌رود. بازار افزوده از 9 مهر پشتیبانی فارسی کلش آف کلنز و کلش رویال متوقف می‌شود و گیمرها باید از پشتیبانی انگلیسی زبان استفاده کنند.

طبق اعلام بازار، تنها تا 8 مهر امکان خرید برای کلش آف کلنز و کلش رویال از طریق بازار وجود خواهد داشت و پس از تأخیر مزبور، خرید ریالی متوقف خواهد شد.

بازار هیچ اشاره‌ای به وضعیت گیمرهای ایرانی کلش آف کلنز و کلش رویال در آینده نکرده است و معلوم نیست گیمرهای ایرانی به طور کامل بن می‌شوند یا امکان دسترسی به این دو بازی از طریق تغییر IP وجود خواهد داشت. با این حال بازار در خصوص احتمال ادامه همکاری با سوپرسل ابراز امیدواری کرده است.

 

 

منتظر نظرات شما هستیم

اگر سوالی در این رابطه داشته باشید، می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین پیشنهاد می کنیم نوشته آموزش قرار دادن عکس کامل در اینستاگرام را نیز مطالعه کنید.

شاد و موفق باشید….

منبع شهر سخت افزار
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبرنامه
عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه هر هفته مهم ترین مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید.
از اینکه در خبرنامه ما عضو شدید متشکریم