آموزش تغییر اندازه منوی استارت در ویندوز 10

آیا احساس می‌کنید که اندازه منوی استارت خیلی کوچک یا بزرگ است؟ اگر چنین احساسی دارید به راحتی می‌توانید اندازه آن را تغییر دهید. از زمانی که ویندوز 10 توسط مایکروسافت به دنیا عرضه شده است، روز به روز امکانات آن بیشتر می‌شود و می‌توانیم شخصی سازی بیشتری انجام دهیم. قابلیت تغییر سایز منوی استارت هم یکی از این امکانات است که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

تغییر اندازه منوی استارت در ویندوز 10

ابتدا بر روی آیکن ویندوز در گوشه سمت چپ کلیک کنید تا منوی استارت نمایان شود.

تغییر اندازه منوی استارت

بعد از اینکه منوی استارت آشکار شد، اشاره‌گر موس را به سمت بالا و کناره منوی استارت ببرید به طوری که اشاره‌گر به شکل یک فلش دوطرفه دربیاید.

تغییر سایز منوی استارت
دقت کنید اشاره گر موس به شکل فلش دو طرفه دربیاید

در این حالت کلیک راست موس را گرفته و آن را به سمت بالا بکشید. در این حالت مشاهده خواهید کرد که اندازه منوی استارت در حال افزایش است. بعد از اینکه به سایز دلخواه خود رسیدید، می‌توانید موس را رها کنید.

تغییر سایز منوی استارت
افزایش یا کاهش سایز طول منوی استارت

در صورتی هم که خواستید عرض منوی استارت را افزایش دهید، مانند روش قبل اشاره‌گر موس را به سمت چپ و کناره منوی استارت ببرید تا شکل اشاره‌گر به فلش دوطرفه تبدیل شود. در این حالت کلیک راست موس را گرفته و آن را به سمت راست یا چپ بکشید تا بتوانید عرض منوی استارت را تغییر دهید. بعد از رسیدن به سایز دلخواه موس را رها کنید.

تغییر سایز منوی استارت
تغییر سایز عرض منوی استارت

همچنین در صورتی که خواستید به طور همزمان هم طول و هم عرض Start Menu را تغییر دهید، اشاره‌‌گر موس را به گوشه سمت راست ببرید تا شکل اشاره‌گر به فلش دوطرفه مورب تبدیل شود. بعد از آن با گرفتن کلیک راست موس و به سمت بالا کشیدن می‌توانید به تغییر اندازه منوی استارت بپردازید و آن را به اندازه دلخواه دربیاورید.

تغییر سایز منوی استارت
افزایش طول و عرض منوی استارت به طور همزمان

 

منتظر نظرات شما هستیم

اگر سوالی در این رابطه داشته باشید، می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین پیشنهاد می کنیم نوشته آموزش پیدا کردن سریع ایموجی در ویندوز 10 را نیز مطالعه کنید.

شاد و موفق باشید….

منبع howtogeek
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبرنامه
عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه هر هفته مهم ترین مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید.
از اینکه در خبرنامه ما عضو شدید متشکریم