آموزش پیدا کردن سریع ایموجی در ویندوز 10

یکی از چیزهایی که در سال‌های اخیر تقریبا در همه‌ی برنامه‌ها رواج پیدا کرده و افراد بسیاری از آن استفاده می‌کنند، ایموجی‌ها می‌باشد. در ویندوز 10 نیز ایموجی‌های بسیاری وجود دارد ولی ممکن است پیدا کردن این ایموجی‌ها برای بسیاری از افراد کمی سخت باشد. به همین خاطر تصمیم گرفتیم در این نوشته به آموزش پیدا کردن سریع ایموجی در ویندوز 10 بپردازیم.

پیدا کردن سریع ایموجی در ویندوز 10

ایموجی‌های شکلک‌های گرافیکی و جذابی هستند که برای نمایش نمادها، ایده‌ها و یا احساسات به کار می‌روند. در ویندوز 10 نیز پیدا کردن ایموجی‌ها بسیار راحت می‌باشد و می‌توانید با استفاده از این آموزش خیلی سریع ایموجی مورد نظر خود را پیدا کنید.

ابتدا برنامه‌ای که می‌خواهید در آن از ایموجی‌ها استفاده کنید را باز کرده و سپس در قسمت ورود متن کلیک کنید. سپس یکی از کلیدهای میانبر Win+. و یا Win+; را فشار دهید تا پنل ایموجی‌ها برای شما نمایش داده شود.

باز کردن پنل ایموجی در ویندوز 10

سپس کلمه‌ای که مربوط به ایموجی مورد نظر شما است را وارد نمایید. مثلا برای پیدا کردن ایموجی گریه می‌توان از کلمه Cry و یا برای پیدا کردن ایموجی خنده از کلمه Smile استفاده کرد. در صورتی هم که کلمه مورد جستجوی شما جنبه عمومی داشته باشد، مانند Fruit که به معنای میوه است، تمام ایموجی‌های مربوط به میوه را برای شما نشان می‌دهد.

کلمه مرتبط با ایموجی را وارد نمایید

ممکن است در قسمت پایین پنل ایموجی‌ها بر روی یکی از دسته‌بندی‌ها کلیک کرده باشید و از حالت جستجو خارج شده باشید، بنابراین برای جستجو ایموجی‌ها بر روی آیکن ذره ‌بین کلیک کنید.

در قسمت دسته بندی ها بر روی آیکن ذره بین کلیک کنید.

با استفاده از مراحل بالا می‌توانید خیلی سریع ایموجی مورد نظر را در ویندوز 10 پیدا کنید و از آن به جای نوشتار استفاده کنید. این کلیدهای میانبر تقریبا در همه‌ی نرم‌افزارهای ویندوز 10 کاربرد دارد و می‌توان از آن در Notepad و یا Google Chrome استفاده کرد.

 

منتظر نظرات شما هستیم

اگر سوالی در این رابطه داشته باشید، می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین پیشنهاد می کنیم نوشته آموزش کنترل موس با استفاده از صفحه کلید در ویندوز 10 را نیز مطالعه کنید.

شاد و موفق باشید….

منبع howtogeek
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبرنامه
عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه هر هفته مهم ترین مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید.
از اینکه در خبرنامه ما عضو شدید متشکریم