ترفند بالا بردن دقت و تعداد اثر انگشت گوشی

اثر انگشت (Fingerprint) محبوب‌ترین و سریع‌ترین روش برای باز کردن قفل گوشی است اما مشکلی که درباره آن وجود دارد، اثر انگشت دست چپ و راست متفاوت هستند و تعداد انگشت‌های قابل تعریف هم محدود است. در ادامه به شما می گوییم چطور با تنها یک بار ثبت اثر انگشت بتوانید از انگشتان هر دو دست خود برای باز کردن قفل گوشی استفاده کنید و تعداد اثرانگشت‌های قابل تعریف را به دو برابر افزایش دهید.به همین منظور تصمیم گرفتیم به آموزش ترفتند بالا بردن تعداد و دقت اثر انگشت در گوشی بپردازیم.

بالا بردن دقت و تعداد اثر انگشت گوشی

تفاوت اثر انگشت انگشتان دست و چپ باعث شده است اغلب گوشی‌ها امکان تعریف بیش از یک اثر انگشت را داشته باشند، بنابراین می‌توانید انگشت دلخواه هر دو دست چپ و راست خود را به طور جداگانه تعریف کنید. تا اینجای کار مشکلی دیده نمی‌شود اما در مواردی کاربر به تعریف بیش از دو یا سه اثر انگشت مختلف نیاز دارد که چنین امکانی وجود ندارد.

بالا بردن دقت و تعداد اثر انگشت گوشی

همچنین در گوشی‌هایی که دارای حسگر اثر انگشت تعبیه شده زیر صفحه نمایش (حسگر التراسونیک) هستند، بسیاری مواقع کاربر ناچار است همان انگشت خود را چند بار ثبت کند تا دقت تشخیص افزایش یابد.

خبر خوب اینکه ما یک ترفند بسیار ساده به شما معرفی می‌کنیم که با استفاده از آن می‌توانید تعداد اثر انگشت‌های قابل تعریف در گوشی‌ها را دو برابر کنید و در عین حال دقت آن را بالا ببرید.

بالا بردن دقت و تعداد اثر انگشت گوشی

برای شروع تمامی اثر انگشت‌های پیشین را حذف کنید. حالا باید اثر انگشت دلخواهتان از دست چپ یا راست را ثبت کنید اما هنگامی به مرز 50 درصد انجام کار رسیدید، انگشت دست دیگرتان را جایگزین کنید. برای نمونه ثبت انگشت شست دست راست را تا حدود 50 درصد انجام دهید، سپس 50 درصد دیگر را با انگشت شست دست چپتان تکمیل کنید.

احتمالاً از نتیجه شگفت زده خواهید شد، حالا شما می‌توانید با هر دو دست خود قفل گوشی را باز کنید. به این ترتیب می‌توانید دو برابر اثر انگشت بیشتر تعریف کنید.

همچنین طبق بررسی‌های ما، این کار باعث افزایش دقت تشخیص حسگرهای اثر انگشت التراسونیک-اپتیکال می‌شود که در گوشی‌هایی چون سری Galaxy  سامسونگ یافت می‌شود اما دقت بالایی ندارد.

 

 

منتظر نظرات شما هستیم

اگر سوالی در این رابطه داشته باشید، می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین پیشنهاد می کنیم نوشته آموزش غیرفعال کردن کامنت در اینستاگرام را نیز مطالعه کنید.

شاد و موفق باشید…

منبع شهر سخت افزار
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبرنامه
عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه هر هفته مهم ترین مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید.
از اینکه در خبرنامه ما عضو شدید متشکریم