آموزش کامل حذف کردن صفحه اضافی و صفحه آخر سفید در ورد

یکی از سوالاتی که ممکن است هنگام استفاده از مایکروسافت ورد برای شما پیش بیاد، این است که چطور می‌توان یک صفحه ورد حاوی متن و عکس را به طور کامل حذف کرد. و یا ممکن است در آخر پرونده ورد یک صفحه سفید وجود داشته باشد و بخواهید آن را حذف کنید. به همین خاطر تصمیم گرفتیم در این نوشته به آموزش حذف صفحه اضافی در ورد بپردازیم.

در ادامه همراه همپانت باشید…

حذف کردن صفحه اضافی در ورد

حذف کردن صفحه اضافی در ورد

بهترین و آسان‌ترین روش برای حذف یک صفحه در ورد، انتخاب کردن متن مورد نظر و سپس فشار دادن کلید Backspace می‌باشد که با این کار متن انتخابی شما به طور کامل حذف خواهد شد. اما اگر شما این روش را دوست ندارید، روش دیگری هم وجود دارد و آن استفاده از قابلیت Find and Replace نرم افزار ورد می‌باشد.

برای حذف صفحه در ورد به صفحه مورد نظر خود رفته و در قسمتی از صفحه کلیک کنید. مثلا اگر قصد حذف صفحه دوم را دارید، در جایی از صفحه دوم کلیک کنید. سپس اگر در ورد به قسمت پایین و سمت چپ نگاه کنید شماره صفحه‌ای که در آن هستید را مشاهده خواهید کرد. اگر به تصویر زیر نگاه کنید نوشته Page 2 of 4، یعنی ما در صفحه دوم از 4 صفحه قرار داریم.

حذف کردن صفحه اضافی در ورد

سپس به طور همزمان کلیدهای Ctrl + G را فشار دهید. با اینکار پنجره Find and Replace باز شده و تب Go To انتخاب شده است. در قسمت Enter Page number عبارت “page\” را تایپ کرده و بر روی دکمه Go To کلیک کنید.

حذف کردن صفحه اضافی در ورد

با اینکار کلیه مطالب صفحه مورد نظر انتخاب شده و برای حذف صفحه مورد نظر در پنجره Find and Replace بر روی Close کلیک کرده و سپس دکمه Backspace را فشار دهید.

حذف آخرین صفحه خالی در ورد

اولین کاری که لازم است انجام دهید، انتخاب نشانگر پاراگراف در قسمت منو می‌باشد. با فشار دادن کلیدهای * + Ctrl نیز نشانگر پاراگرافت انتخاب می‌شود. این نشانگر به آخر هر پاراگراف‌ها و جاهای خالی اضافه می‌شود.

حذف کردن صفحه اضافی در ورد

اگر به صفحه آخر سفید نگاه کنید، متوجه می‌شوید که یک یا تعدادی از این علامت‌ها وجود دارد. اگر یکی بود با موس روی آن دوبار کلیک کنید تا انتخاب شود و اگر بیشتر بود، کلید چپ موس را گرفته و همه را باهم انتخاب کنید.

حذف کردن صفحه اضافی در ورد

بعد از انتخاب بر روی دکمه Backspace یا Delete در صفحه کلید فشار دهید و همه‌ی نشانگرها را از صفحه آخر پاک کنید. اگر همچنان صفحه خالی باقی مانده بود چندبار پشت سرهم کلید Backspace یا Delete را فشار دهید.

و در آخر برای اینکه نشانگر پاراگراف را دوباره مخفی کنید، بر روی آیکن آن در منو کلید کرده و یا Ctrl + * را فشار دهید.

 

منتظر نظرات شما هستیم

اگر سوالی در این رابطه داشته باشید، می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین پیشنهاد می کنیم نوشته آموزش پاک کردن کش و کوکی مرورگر کروم در ویندوز را نیز مطالعه کنید.

منبع howtogeek
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.