آموزش پاک کردن سابقه جستجو مرورگر کروم در اندروید

How to Clear Your Browsing History on Chrome for Android

هنگامی که شما با استفاده از مرورگر کروم اقدام به وبگردی می کنید، تمام سایت هایی که از آن ها بازدید کرده اید، ذخیره می شود تا بعدا به راحتی بتوانید به این سایت ها دسترسی داشته باشید. اما ممکن است این مساله برای برخی از افراد خوشایند نباشد و بخواهند این سایت ها را پاک کنند تا دیگر کسی متوجه آن ها نشود. انجام اینکار بسیار ساده است و به راحتی می توانید سابقه یا History مرورگر کروم را پاک کنید. به همین خاطر تصمیم گرفتیم در این نوشته به آموزش پاک کردن سابقه جستجو مرورگر گوگل کروم در اندروید بپردازیم.

پاک کردن سابقه جستجو مرورگر گوگل کروم در اندروید

همه ی سایت هایی که شما در طول روز با استفاده از مرورگر Chrome آن ها را مشاهده می کنید، توسط کروم ذخیره شده و اگر بخواهید می توانید آن ها را پاک کنید و یا به سایت هایی که قبلا آن ها را مشاهده کرده اید، به راحتی دسترسی داشته باشید. لیست این سایت ها به ترتیب زمانی مرتب شده و پیدا کردن سایت های مورد نظر بسیار راحت است. اما اگر می خوانید این لیست را پاک کنید، ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

برای پاک کردن سابقه جستجو کروم در اندروید ، ابتدا مرورگر Google Chrome را در گوشی خود پیدا کرده و آن را باز کنید.

پاک کردن سابقه جستجو مرورگر کروم اندروید سپس در بالای صفحه بر روی آیکن سه نقطه ضربه بزنید. در منویی که باز می شود، بر روی گزینه History تپ کنید.

پاک کردن سابقه جستجو مرورگر کروم اندرویددر صورتی که می خواهید فقط برخی از سایت ها را از این لیست پاک کنید، کافی است بر روی آیکن جستجو ضربه زده و سایت مورد نظر را جستجو کنید. و در آخر در لیست نتایج بر روی آیکن ضربدر در کنار آن تپ کنید.

پاک کردن سابقه جستجو مرورگر کروم اندرویداما اگر می خواهید همه ی سابقه جستجو مرورگر کروم اندروید را پاک کنید، بر روی نوشته Clear browsing data ضربه بزنید.

پاک کردن سابقه جستجو مرورگر کروم اندرویدسپس در صفحه ای که باز می شود و در تب Basic در قسمت Time range بازه زمانی خود را مشخص کنید که این بازه ها عبارتند از :

  • Last hour : ساعت گذشته
  • Last 24 hours : بیست و چهار ساعت گذشته
  • Last 7 days : هفت روز گذشته
  • Last 4 weeks : چهار هفته گذشته
  • All time : تمامی زمان ها که با انتخاب این گزینه تمامی سابقه جستجوی شما پاک می شود.

و در آخر تیک گزینه Browsing history را فعال کرده و Clear data را انتخاب کنید.

پاک کردن سابقه جستجو مرورگر کروم اندرویدو اگر بر روی تب Advanced مراجعه کنید، با گزینه های بیشتری مواجه خواهید شد که برای پاک کردن سابقه جستجو این موارد کاربردی ندارند. و با استفاده از همان تب Basic می توانید سابقه جستجو مرورگر گوگل کروم اندروید را پاک کنید.

پاک کردن سابقه جستجو مرورگر کروم اندروید

 

 

منتظر نظرات شما هستیم

اگر سوالی در این رابطه داشته باشید، می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین پیشنهاد می کنیم نوشته آموزش مدیریت ایمیل های دریافتی را نیز مطالعه کنید.

شاد و موفق باشید…

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبرنامه
عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه هر هفته مهم ترین مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید.
از اینکه در خبرنامه ما عضو شدید متشکریم