آموزش تغییر فونت پیش فرض پاورپوینت

How to Change the Default Font in PowerPoint

اگر از کاربرانی هستید که استفاده زیادی از نرم افزار پاورپوینت دارید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا امکان دارد کاری کنیم تا فونت پیش فرض پاورپوینت را تغییر دهیم تا هر دفعه وقت زیادی را صرف درست کردن فونت نکنیم؟ در جواب باید بگویم که نرم افزار PowerPoint چندین روش مختلف برای تغییر فونت پیش فرض در اختیار کاربران قرار داده است تا بتوانند فونت های مورد نظر خود را برای تکست باکس های جدید انتخاب کنند. با اینکار شما می توانید فونت پیش فرض داخل اسلایدها، سربرگ ها یا همان هدینگ ها را تغییر داده و ذخیره کنید تا در استفاده های بعدی با همان فونت مورد نظر شما نمایش داده شوند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم در این آموزش از سایت همپا نت به تغییر فونت پیش فرض پاورپوینت بپردازیم و روش های مختلف آن را با شما در میان بگذاریم.

دقت کنید که انجام اینکار بسیار ساده است و در سریع ترین زمان ممکن می توانید اینکار را انجام دهید.

تغییر دادن فونت های پیش فرض پاورپوینت

با توجه به پروژهایی که در پاورپوینت انجام می دهیم، نیاز داریم از فونت های مختلف استفاده کنیم. با تغییر فونت پیش فرض می توانید کاری کنید تا هر دفعه مجبور به تنظیم فونت ها نباشید و فقط یکبار آن را ست کنید. پاورپوینت مجموعه بزرگی از قالب های مختلف را دارد و هر قالب از فونت های پیش فرض خود استفاده می کند. اگر طراحی یک قالب برای شما جذاب بود اما از فونت آن خوشنتان نیامد، می توانید فونت آن را تغییر داده و از آن در پروژه های خود استفاده کنید.

برای انجام اینکار کافی است به سربرگ View رفته و سپس گزینه Slide Master را انتخاب کنید.

تغییر دادن فونت های پیش فرض پاورپوینتهنگامی که این گزینه را انتخاب می کنید، در ستون سمت چپ اسلایدهای هر قالب نمایش داده می شود، اسلاید اول را انتخاب کرده و سپس در زبانه Slide Master بر روی Fonts کلیک کنید.

تغییر دادن فونت های پیش فرض پاورپوینتبا اینکار یک منو باز می شود که تعدادی جفت فونت وجود دارد که یکی فونت عنوان است و دیگری فونت متن را نشان می دهد. با انتخاب هر یک از این گزینه ها، فونت اسلایدهای شما نیز تغییر خواهد کرد. در صورتی که می خواهید فونت دلخواه خود را انتخاب کنید، کافی است در قسمت پایین بر روی گزینه Customize Fonts کلیک کنید.

تغییر دادن فونت های پیش فرض پاورپوینتبعد از اینکه پنجره Create New Theme Fonts باز شد، برای تغییر فونت پیش فرض پاورپوینت در قسمت Heading font می توانید فونت عنوان ها و در قسمت Body font نیز می توانید فونت بدنه را انتخاب کنید. در ستون سمت راست و قسمت Sample نیز می توانید یک پیش نمایش از تغییرات اعمال شده را مشاهده کنید. در نهایت یک نام در قسمت Name تایپ کرده و بر روی save کلیک کنید.

تغییر دادن فونت های پیش فرض پاورپوینتتنظیم فونت پیش فرض پاورپوینت از طریق Replace Fonts

یکی دیگر از روش هایی که می توانید فونت را در PowerPoint تغییر دهید، استفاده از گزینه Replace Font است.

برای اینکار در سربرگ Home و در گروه Editing گزینه Replace را انتخاب کنید.

تنظیم فونت پیش فرض پاورپوینت از طریق Replace Fontsسپس در منویی که باز می شود، بر روی گزینه Replace Font کلیک کنید.

تنظیم فونت پیش فرض پاورپوینت از طریق Replace Fontsبا اینکار پنجره Replace Font باز می شود. در قسمت Replace فونتی را انتخاب کنید که می خواهید عوض شود و در قسمت With نام فونت جدید را انتخاب کنید. مثلا من در اسلایدهای خود از فونت Arial استفاده کرده ام و می خواهم آن را با فونت B Nazanin عوض کنم. پس در قسمت Replace فونت Arial را انتخاب می کنیم و در قسمت With فونت B Nazanin و در نهایت بر روی دکمه Replace کلیک کنید تا تغییرات در اسلاید شما اعمال شود.

تنظیم فونت پیش فرض پاورپوینت از طریق Replace Fontsتغییر فونت پیش فرض کادرهای متنی یا Text Boxes

هنگامی که می خواهیم یک اسلاید درست کنیم، به دفعات از تکست باکس ها استفاده می کنیم. یکی دیگر از قابلیت های پاورپوینت تغییر فونت پیش فرض کادرهای متن است. برای اینکار ابتدا به سربرگ Insert رفته و سپس Text Box را انتخاب کنید.

تغییر فونت پیش فرض کادرهای متنی یا Text Boxesبا کلیک کردن و کشیدن موس کادر متنی با سایز دلخواه را رسم کرده و سپس متن مورد نظر را در آن تایپ کنید.

تغییر فونت پیش فرض کادرهای متنی یا Text Boxesبعد از نوشتن متن، استایل مورد نظر خود را روی متن اعمال کنید. این استایل می تواند تنظیم نوع فونت، اندازه فونت، رنگ و سایر موارد باشد. بعد از اینکار بر روی کادر متن کلیک راست کرده و سپس گزینه Set as Default Text Box را انتخاب کنید.

دفعه بعد که یک کادر متن ایجاد می کنید، این استایل ها بر روی کادر متن جدید نیز اعمال خواهد شد.

تغییر فونت پیش فرض کادرهای متنی یا Text Boxesذخیره سازی تغییرات فونت پیش فرض پاورپوینت برای استفاده های بعدی

برای اینکه این تغییرات ثابت بماند و هر دفعه مجبور نباشید این مراحل را طی کنید، بهتر است بعد از تغییر فونت پیش فرض پاورپوینت آن را ذخیره کنید.

برای اینکار بر روی منوی File کلیک کرده و گزینه Save As را انتخاب کنید و در صفحه ای که باز می شود، بر روی Browse کلیک کنید.

ذخیره سازی تغییرات فونت پیش فرض پاورپوینت برای استفاده های بعدیبه محل ذخیره پیش فرض Templates پاورپوینت که غالبا در آدرس زیر می باشد، مراجعه کنید.

C:/Users/user/Documents/Custom Office Templates

سپس در قسمت پایین پنجره، منوی کشویی Save as type را باز کنید و بر روی گزینه PowerPoint Template کلیک کنید.

و در آخر یک نام برای تمپلیت خود انتخاب کرده و سپس بر روی Save کلیک کنید تا قالب با فونت سفارشی سازی شده ذخیره شود.

 

 

منتظر نظرات شما هستیم

اگر سوالی در این رابطه داشته باشید، می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین پیشنهاد می کنیم نوشته آموزش حل مشکل سیاه شدن و باز نشدن استوری اینستاگرام را نیز مطالعه کنید.

شاد و موفق باشید…

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبرنامه
عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه هر هفته مهم ترین مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید.
از اینکه در خبرنامه ما عضو شدید متشکریم